Mircze: Drugi festiwal piosenki religijnej

W Mirczu trwają ostatnie przygotowania do tegorocznego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Religijnej „Z Tobą przez życie”, który odbędzie się w niedzielę 30 czerwca na plenerowej scenie przy kościele parafialnym w Mirczu.

Reklamy

Jest to druga edycja festiwalu, który w poprzednim roku cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców gminy Mircze, jak i grup wokalnych i wokalno-instrumentalnych. W sumie zaprezentowało się wtedy ponad stu młodych artystów z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Organizatorzy festiwalu mają nadzieję, że w tym roku liczba wykonawców nie będzie mniejsza.

Na zaproszenie pomysłodawców przeglądu z zespołu „Te Deum”, działającego przy mireckiej parafii Zmartwychwstania Pańskiego, już odpowiedziały m.in. grupy z Zamościa, Tyszowiec, Lublina i Biłgoraja. 

Konkursowe przesłuchania rozpoczną się po mszy świętej, która rozpocznie się o 13.00, a potem publiczność będzie mogła posłuchać koncertu w wykonaniu inicjatorów imprezy, czyli zespołu „Te Deum”. Oprócz młodzieży, skupionej wokół tej grupy, w organizację festiwalu zaangażowali się także mieszkańcy Mircza oraz władze samorządowe i inne instytucje.

Honorowym patronem tego wydarzenia jest ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej biskup Marian Rojek.

 

źródło: ias.24.eu
(fot. arch. D. Otkały/GBP w Mirczu)