Mircze: Kursy komputerowe dla mieszkańców i seniorów

Kolejna grupa dorosłych mieszkańców i seniorów z gminy Mircze może za darmo nauczyć się obsługi komputera i korzystania z internetu. Taką propozycję ma dla nich Gminna Biblioteka Publiczna.

Reklamy

Uczestnicy zajęć poznają m.in.: podstawowe zasady obsługi komputera, programów tekstowych i przeglądarek internetowych. Dowiedzą się też jakie możliwości daje internet, czyli m.in.: jak za pomocą sieci komunikować się z bliskimi, załatwiać sprawy urzędowe, robić zakupy czy szukać potrzebnych informacji i porad.

To już druga edycja takich szkoleń. Pierwsza odbyła się jesienią ubiegłego roku. Uczestniczyły w niej osoby w różnym wieku, od 20-letnich do nawet 60-latków. 

– Szczegóły obecnego kursu ustalimy w czasie spotkań z zainteresowanymi, ale mając doświadczenia z poprzednich zajęć wiemy, że główny nacisk będziemy musieli położyć na przełamanie stereotypów i lęku starszych ludzi przed komputerem i internetem – mówi prowadzący szkolenia Damian Otkała z mireckiej biblioteki. 

W pierwszej edycji dwugodzinne zajęcia odbywały się w soboty, przez prawie cztery miesiące. Czy tak będzie również tym razem? O tym zadecydują sami zainteresowani. 

 
 
Źródło: GBP w Mirczu
 
* teksty opracowane przy współpracy z Informacyjną Agencją Samorządową – IAS 24      www.ias24.eu