Mircze: Odjazdowym Bibliotekarz

Gminna Biblioteka Publiczna w Mirczu podjęła decyzję o włączeniu się w ogólnopolską inicjatywę „Odjazdowego Bibliotekarza”, w ramach której bibliotekarze na rowerach przejadą ulicami Mircza wspólnie z czytelnikami, przyjaciółmi biblioteki oraz wszystkimi miłośnikami jazdy rowerowej.

Reklamy

Dodatkowo GBP Mircze zorganizuje inne atrakcje po zakończeniu rajdu.

Impreza ma na celu integrację środowiska bibliotekarskiego, walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, promowanie bibliotek i czytelnictwa, propagowanie roweru jako środka lokomocji. 

Za akcję odpowiedzialna jest Sekcja Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych w Łodzi. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w Łodzi w 2010 roku przy współpracy z Fundacją Normalne Miasto – Fenomen. 

Odjazdowy Bibliotekarz w Mirczu odbędzie się 8 maja 2012 roku. Wtedy jest także obchodzony Tydzień Bibliotek oraz Dzień Bibliotekarza. Podobna akcja odbędzie się także w Lublinie i wielu innych miastach Polski.

Więcej szczegółów podamy niebawem a już dziś zapraszamy na stronę akcji oraz stronę Odjazdowego Bibliotekarza w Mirczu na Facebook’u.