Mircze: Odpowie za łapownictwo

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie pełniąc służbę wspólnie z funkcjonariuszem PSG Kryłów zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego kierującego ciężarowym mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna oświadczył, że ma już na swoim koncie dużo punktów karnych i podczas kontroli dokumentów, wręczył funkcjonariuszom 200 zł łapówki. 58-letni mieszkaniec gminy Piaski został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Za przestępstwo łapownictwa kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Wczoraj kierownik Posterunku Policji w Dołhobyczowie, pełniąc służbę wsólnie z funkcjonariuszem PSG Kryłów, zatrzymali w Mirczu do kontroli drogowej kierującego ciężarowym mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km.

Funkcjonariusze zaproponowali kierowcy mandat karny w wysokości 200 zł oraz 4 pkt. karne.

58-letni mieszkaniec gminy Piaski tłumaczył, że ma już na swoim koncie 20 punktów karnych i że chce się dogadać. Podczas kontroli dokumentów pojazdu, podał policjantowi dowód rejestracyjny w który włożył 200 zł łapówki.

Mundurowi niezwłocznie powiadomili o tym fakcie dyżurnego  i zatrzymali kierowcę. Obecnie mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Dziś będzie doprowadzony do  prokuratury, która wszczęła w tej sprawie śledztwo. Za przestępstwo łapownictwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)