Mircze: Po Festiwalu Piosenki Religijnej

Zespoły z Tomaszowa Lubelskiego, Tyszowiec i Trzeszczan zostały laureatami pierwszego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Religijnej, który w niedzielę 10 czerwca odbył się w Mirczu.

Reklamy

Jurorzy stwierdzili, że poziom artystyczny festiwalu był dość wysoki, ale w kolejnych edycjach zespoły powinny być oceniane w dwóch oddzielnych kategoriach, grup dziecięcych i młodzieżowych. Jedna z organizatorek imprezy Agnieszka Marczak nie ma wątpliwości, że takie występy warto organizować, ponieważ już pierwszy festiwal cieszył się dużą popularnością zarówno wśród widzów jak i wykonawców. 

W niedzielne popołudnie na plenerowej scenie parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu wystąpiło ponad 100 artystów. W prezentacjach, odbywających się pod hasłem „Z tobą przez życie”, wzięło udział jedenaście grup wokalnych, wokalno-instrumentalnych, scholi i chórów z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, w tym m.in. z: Hrubieszowa, Dubienki, Hulcza, Dołhobyczowa, Zamościa i Mircza.

Nagrodę za pierwsze miejsce otrzymał zespół z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim, drugie zajął zespół „Big Głos” z parafii w Tyszowcach, a trzecie „Cantate Deo” z parafii w Trzeszczanach.

Występy oceniało jury w składzie: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu Marianna Sobczuk, polonistka z mireckiego gimnazjum Ewa Kot, wikariusz miejscowej parafii ksiądz Krzysztof Górniak i pasjonat muzyki Krzysztof Serafin.

Wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki, słodkie upominki i dyplomy, a najlepsi także nagrody specjalne. 

Oprócz wykonawców, którzy rywalizowali w konkursie, podczas obrad jury, wystąpiła grupa ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu oraz gospodarze imprezy, czyli zespół „Te Deum”.

 

Źródło: ias24.eu

fot.D.Otkała/GBP w Mirczu