22 lipca 2024

Mircze: Po przetargu na rewitalizację kapliczki w Kryłowie

Przetarg na rewitalizację kapliczki Św. Mikołaja z Wilkiem w miejscowości Kryłów-Kolonia rozstrzygnięty. Władze gminy Mircze już podpisały umowę z wykonawcą. Prace mają potrwać do połowy maja.

Reklamy

W ciągu ponad trzech miesięcy firma z Hrubieszowa, która złożyła najlepszą ofertę, ma m.in.: wymienić elementy konstrukcyjne zadaszenia kapliczki, odnowić posadzki i schody z balustradami, wokół kapliczki ma nasadzić drzewa i krzewy, a także postawić tablicę informacyjną i ogrodzić cały teren. Oprócz tego mają być zamontowane elementy małej architektury: ławki i tablica z drogowskazem, wybudowana ścieżka od kapliczki do źródełka oraz zabezpieczone skarpy w jego rejonie.

Firma, która wygrała przetarg zadeklarował, że wykona wszystkie prace za niecałe 65 tysięcy złotych. Najdroższa oferta w tym przetargu opiewała na kwotę ponad dwukrotnie większą. 

Reklamy

Gmina z własnego budżetu pokryje tylko niewielką część kosztów robót, ponieważ na resztę pozyskała dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Źródło: www.ias24.eu

Reklamy

Foto: UG Mircze