Mircze: Świetlica w Prehoryłem do remontu

Mieszkańcy miejscowości Prehoryłe w gminie Mircze będą mieć za kilka miesięcy prawdziwą świetlicę wiejską. Władze gminy właśnie ogłosiły przetarg na generalny remont obiektu i jego wyposażenie.

Reklamy

Ekipy remontowe m.in. przebudują pomieszczenia, zmodernizują dach, wymienią okna i drzwi, wykonają wszystkie instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, sanitarną, elektryczną i grzewczą, a także wymienią podłogi, sufity i tynki. Plac wokół obiektu zostanie zagospodarowany, zostanie wykonany parking w kostki betonowej, a cały teren ogrodzony. 

Do zmodernizowanej świetlicy zostanie dostarczone wyposażenie, które sprawi, że obiekt stanie się prawdziwym centrum rozrywki i rekreacji w Prehoryłem. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji m.in.: sprzęt multimedialny, w tym telewizor, projektor, laptop i aparat cyfrowy, odtwarzacz CD-DVD z głośnikami, mini wieżę oraz atlas do ćwiczeń z rowerami treningowymi. W świetlicy będzie też można organizować imprezy okolicznościowe, bowiem zostanie ona wyposażona w meble kuchenne, kuchenki gazową i mikrofalową, lodówkę i zastawę stołową.

Reklamy

Władze gminy Mircze mają nadzieję, że wykonawcę robót i dostawcę wyposażenia uda się wybrać w styczniu. Prace remontowe mają potrwać do 25 maja, a sprzęt powinien być dostarczony do połowy czerwca przyszłego roku. 

Pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu gminy i unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Źródło: ias24.eu