Mircze: Termo-inwestycje w obiekty publiczne

Inwestują, żeby zaoszczędzić. Władze gminy Mircze od kilku lat wykonują termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Teraz zamierzają kontynuować prace, by w gminnym budżecie zostały kolejne pieniądze.

Reklamy

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na wykonanie robót w szkole w Wiszniowie, domu pomocy w Modryniu, a także w urzędzie gminy i ośrodku zdrowia w Mirczu. 

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Modryniu zostanie zamontowana instalacja solarna i instalacja ciepłej wody użytkowej, a w szkole podstawowej w Wiszniowie i urzędzie gminy w Mirczu zostaną także wymienione oprawy oświetleniowe na energooszczędne. W szkole i urzędzie mają być też przebudowane sanitariaty, gdzie m.in. będą wymienione drzwi i wykonana wentylacja. 

Oprócz tego w budynku ośrodka zdrowia w Mirczu ekipy remontowe mają m.in.: wstawić nowe drzwi i okna, ocieplić stropodach, wykonać elewację, a także wyremontować kotłownię, gdzie ma być wymienione centralne ogrzewanie i instalacja elektryczna. 

Wszystko będzie kosztować ponad 860 tysięcy złotych, z czego gmina zapłaci mniej niż połowę, ponieważ na resztę pozyskała środki z funduszu ochrony środowiska.

Biorąc pod uwagę oszczędności, które mamy po już wykonanej termomodernizacji z ostatnich 3 – 4 lat, nie mamy wątpliwości, że będą to dobrze wydane pieniądze – mówi wójt Lech Szopiński.

Planowane teraz prace mają być wykonane do połowy listopada tego roku. 


Źródło: ias24.eu