Mircze: Ukrył telefon w majtkach

Policjanci zatrzymali 15-letniego mieszkańca gminy Mircze, który skradł dwa telefony komórkowe. Jeden z nich ukrył w majtkach, a drugi pozostawił na pobliskiej łące. Jak ustalili mundurowi nieletni jest również sprawcą podpalenia słomy w miejscowości Łasków. Teraz nastolatek za swoje czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Reklamy

Policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie zatrzymali 15-letniego mieszkańca gminy Mircze, który w połowie kwietnia skradł dwa telefony komórkowe. Jak ustalili mundurowi, jeden z nich o wartości 350 zł, skradł na szkodę 39-letniego mieszkańca Łaskowa. Nastolatek prawdopodobnie wykorzystując zamieszanie i chwilową nieuwagę właściciela, wszedł na podwórze i zabrał telefon. Drugi z kolei skradł w miejscowości Hutki, gmina Krasnobród.
 
W chwili zatrzymania 15-latka przez mundurowych okazało się, że jeden z telefonów miał ukryty w majtkach. Przyznał się też, że drugi z nich schował na pobliskiej łące. Okazało się, że nastolatek jest również sprawcą podpalenia sterty słomy w miejscowości Łasków.
 
Chłopiec przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
 
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (E.K.)