Mircze: Wójt Lech Szopiński wśród „samorządowych włodarzy”

Wójt gminy Mircze Lech Szopiński został doceniony w ogólnopolskim rankingu „Perły samorządu 2012”. Redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” przyznała mu wyróżnienie w kategorii „Najlepszy włodarz” wśród szefów gmin wiejskich.

Reklamy

Autorzy rankingu wybierali 5 najlepszych prezydentów, 10 burmistrzów i 15 wójtów w kategoriach „Najlepszy samorząd” i „Najlepszy włodarz” gmin wiejskich, miast poniżej 100 tysięcy mieszkańców i miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców, wyróżniających się w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ochrony środowiska oraz turystyki, sportu i rekreacji. Pod uwagę brali też ich inicjatywy społeczne, aktywność w mediach i internecie, dostęp mieszkańców do urzędu i poziom zatrudnienia w urzędach.

Lecha Szopińskiego doceniono m.in. za skuteczne pozyskiwanie przez gminę środków zewnętrznych, wprowadzenie możliwości załatwiania urzędowych formalności przez internet, a także likwidację barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych i starszych oraz matek z dziećmi. 

Reklamy

Uroczyste podsumowanie rankingu, połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień, odbyło się w czwartek 17 stycznia w Warszawie. 

Źródło: ias24.eu
(fot. UG Mircze)