Mircze: Wycieczka seniorów po Roztoczu

16 i 17 czerwca Klub Seniora działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mirczu wziął udział w wycieczce krajoznawczej po Roztoczu.

Reklamy

Pierwszy dzień był dla wycieczkowiczów najbardziej intensywny. Na trasie wyprawy znalazły się: Zwierzyniec (kościół na wodzie, Pomnik Szarańczy), Górecko Kościelne (zabytkowy kościół, kapliczka na wodzie i rezerwat przyrody), Józefów (kamieniołomy z basztą widokową), Hamernia (rezerwat przyrody „Czartowe Pole”) i Susiec (szumy).

Po całym dniu wędrówek po roztoczańskich rezerwatach i podziwianiu osobliwych miejsc, przyszedł czas na odpoczynek. W tym celu wycieczka udała się do Krasnobrodu, gdzie w pobliżu zalewu zakwaterowała się w gospodarstwie agroturystycznym pani Anny Dziury. Wieczorem wszyscy znaleźli jeszcze siły na wspólny poczęstunek i śpiew przy ognisku.

Drugi dzień został poświęcony wyłącznie na zwiedzanie Krasnobrodu, które wszyscy rozpoczęli od udziału we mszy świętej w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Ponadto Klub Seniora odwiedził park dinozaurów, górę św. Rocha, golgotę przy klasztorze, kapliczkę na wodzie, basztę widokową i kamieniołomy. W programie znalazł się także czas na relaks nad zalewem.

Po zrealizowaniu całego programu wszyscy ze śpiewem na ustach wrócili do Mircza.

W wycieczce udział wzięły 24 osoby. Wyprawa na Roztocze była kolejną inicjatywą zrealizowaną przez seniorów z Mircza. Obecnie trwają przygotowania do wycieczki do Krakowa i Zakopanego. Zachęcamy do udziału!!!


Info i foto: GOK Mircze