21 września 2023

Mireckie Spotkania Plenerowe

3 sierpnia 2008 roku w Mirczu na placu obok stadionu odbyły się Mireckie Spotkania Plenerowe z Kulturą Ukraińską, w trakcie których widzowie mogli odbyć kulturalną podróż z Polski do Ukrainy.

Reklamy

Podczas Spotkań Plenerowych zaprezentowali się: „Hetmańscy Sarmaci”, kapela góralska „Chyrcoki”, „Kresowyj Ansambl – Lońki Marczukiewa”, zespoły w Ukrainy – „Brama”, „Złota Nuta” oraz Katia Ławreniuk (tancerka).

Reklamy

W trakcie imprezy odbyły się trzy konkursy z nagrodami dla dzieci w ramach programu dziecięcego – „Kolorowy zawrót głowy”.

Reklamy

Partner realizowanego zadania, czyli Towarzystwo Przyjaciół Kryłowa i Okolic zorganizował wystawę na temat powiązań polsko – ukraińskich na naszych terenach. Przybyli na festyn widzowie mieli także możliwość zakupienia książki o historii naszej gminy pt. „Dzieje miejscowości gminy Mircze, powiat hrubieszowski”.

Wszyscy mogli skosztować darmowej grochówki. Dla mieszkańców gminy Mircze został zapewniony darmowy transport, którym można było dotrzeć na miejsce imprezy, jak również nim powrócić.

Wieczorną zabawę pod gwiazdami poprowadził DJ SHARY.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, zwłaszcza na wieczorną zabawę. Podziękowania należą się także wszystkim, którzy brali udział przy organizacji Spotkań Plenerowych.

Sponsorem imprezy było Przedsiębiorstwo DREAMS z Komarowa.

Zadanie realizowane było w ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju (Bank Światowy) na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich i współfinansowane w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych ogłoszonego przez Zarząd Powiatu w Hrubieszowie.

info i foto
Gmina Mircze

zdjęcia >>