Młodzież i Straż Graniczna – pomagają chorym dzieciom

Dzięki współpracy Placówki Straży Granicznej w Kryłowie i społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół w Kryłowie udało się zebrać 8 worków zakrętek, które przetransportowane zostały do rodziny zamieszkałej w m. Ślipcze (gmina Hrubieszów, powiat hrubieszowski) opiekującej się chorym chłopcem.

Reklamy

Do akcji przyłączyli się: Dyrekcja ZS w Kryłowie, 3 Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej w Kryłowie,  nauczyciele, uczniowie, pracownicy ZS w Kryłowie, rodzice dzieci oraz Komendant i Funkcjonariusze z Placówki SG w Kryłowie.

Akcja zbierania plastikowych zakrętek to największy, ogólnopolski i spontaniczny Program zapoczątkowany przez studentów, polega na zbieraniu wszystkich plastikowych zakrętek pochodzących z naszego środowiska. Następnie trafiają one do firm recyklingowych, które za skup surowca wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na subkonta niepełnosprawnych dzieci założone w „Fundacji Bez Tajemnic”. Pieniądze uzyskane w Programie w 100 % przeznacza się na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

Jest jeszcze wiele dzieci, które potrzebują naszego wsparcia,  dlatego zachęcamy wszystkich do zbierania plastikowych zakrętek po napojach. To tak niewiele, a tak wiele znaczy dla potrzebujących.

 

Źródło: NOSG