6 grudnia 2023

Młodzież z Lubelszczyzny w Parlamencie Europejskim

Kreatywnych, zaangażowanych, z wiedzą i inicjatywą, młodych ludzi z Lubelszczyzny zabierze na wyjazd do Brukseli Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Reklamy

Już 8 października zwycięzcy konkursów organizowanych przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską wybiorą się do Stolicy Unii Europejskiej w ramach organizowanej przez Poseł wizyty studyjnej w Parlamencie Europejskim. Wśród uczestników wyjazdu są laureaci takich konkursów, jak: Konkurs na esej – „Jaka powinna być rola Partnerstwa Wschodniego w polityce Polski i Unii Europejskiej?”, „Symulacja obrad Parlamentu Europejskiego”, „Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”.

W dniach 8 – 10 października 2012 r. prof. Lena Kolarska-Bobińska organizuje kolejny wyjazd reprezentantów Lubelszczyzny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Tym razem na wycieczkę do Brukseli wybiorą się młodzi. W Parlamencie Europejskim powieje więc świeżością i energią z Lubelszczyzny. Na zaproszenie prof. Kolarskiej–Bobińskiej w wyjeździe udział wezmą oprócz laureatów konkursów przedstawiciele Stowarzyszenia „Młodzi Demokracji”, którzy zostali wyłonieni na podstawie konkursu ogłoszonego przez Zarząd Regionu Lubelskiego Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. Dotyczył on stworzenia projektu o tematyce europejskiej, który członkowie S”MD” mogliby wspólnie zrealizować z prof. Leną Kolarską – Bobińską. Wśród uczestników znajdą się także dwie młode działaczki Platformy Obywatelskiej, które współpracują przy realizacji projektów z biurem prof. Leny Kolarskiej – Bobińskiej. Z Zamościa wyjedzie pani Barbara ze Stowarzyszenia „Projekt –Europa” oraz Paweł student WSZiA, który jest zwycięzcą konkursu „Studencki Nobel”, otrzymał tytuł najlepszego studenta woj. lubelskiego.

Reklamy

Na wszystkich uczestników wyjazdu do Brukseli zaproszonych przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską, czekają niezapomniane atrakcje tj. zwiedzanie brukselskich zabytków, w tym Grand Place, Pałacu Królewskiego, katedry St-Michel, Palais de Justice, Parc de Bruxelles i Place Royale, Parc du Cinquantenaire, Notre-Dame de la Chapelle, Muzeum Komiksu czy Muzeum Samochodów oraz słynnej statuetki Manneken Pis. Uczesticy wyjazdy będą mieli również okazję na spróbowanie belgijskich przysmaków np.: pommes de terre frites czyli frytek, które swoje pochodzenie mają właśnie w Belgii czy też moules a są to niewielkie małże, które zachwycają delikatnością smaku. Głównym programem wizyty jest jednak wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie uczestnicy wyjazdu przyjrzą się pracom komisji parlamentarnych, zjedzą lunch w parlamentarnej restauracji oraz spotkają się z prof. Kolarską-Bobińską.

Życzymy uczestnikom niezapomnianej przygody i mamy nadzieję, że wyjazd będzie miłą nagrodą za przedstawione projekty i inicjatywy.

 

Biuro Poselskie Prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej 

w Lublinie