Młotkiem w pancerną szybę. Nieudany skok na kantor

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 34 i 40 lat, którzy we wtorek usiłowali napaść na jeden z kantorów w powiecie tomaszowskim.

Reklamy

 

Do usiłowania napadu na jeden z kantorów w Tomaszowie Lubelskim doszło we wtorek.

Tuż po godz. 7:00, pod lokal przyszło dwóch mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich, zamaskowany kominiarką wszedł do środka i młotkiem próbował rozbić szybę dzielącą klientów od obsługi. Drugi z mężczyzn został przed budynkiem.

Napastnik jednak nie zdołał zbić szyby. Po chwili obaj bandyci zostali spłoszeni alarmem, który włączył obecny na miejscu właściciel.

Jak ustalili później policjanci, jeden z napastników uciekł pieszo, a drugi odjechał samochodem. Sprawcy podczas ucieczki zgubili młotek i czapkę, którą wcześniej zakupili w tomaszowskim sklepie.

Dzięki pracy kryminalnych, sprawcy zostali zatrzymani następnego dnia. Są to 34 i 42 letni mieszkańcy gminy Jarczów. Aresztowano także 30-latka z gminy Tarnawatka, znanego policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem.

Z ustaleń wynika, że cały proceder był planowany dużo wcześniej. Mężczyźni przygotowywali się do niego, obserwowali lokal, a także przychodzili do niego, jako klienci. Posiadali również paralizatory i broń gazową ukrytą w samochodzie.

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Dziś podejrzani zostaną doprowadzeni do sądu. Policjanci wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

(źródło i fot. KPP Tomaszów Lubelski)