Mocne uderzenie w narkotykowy biznes. Marihuana warta 300 tys. w rękach policji

Dwóch zatrzymanych mężczyzn, zabezpieczone 310 krzewów konopi indyjskich, kilkaset gramów gotowego suszu ziela, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi – to efekt pracy policjantów z Kielc, Lublina i Opola Lubelskiego. Funkcjonariusze działali na trenie dwóch miejscowości w województwie lubelskim.

Reklamy

Wtorkowe działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zwalczających przestępczość narkotykową,  były możliwe dzięki analizie zgromadzonych materiałów operacyjnych. W realizacji uczestniczyli także  policjanci  z Lublina i  Opola Lubelskiego.

W porannych działaniach zatrzymali 34- i 26-latka, mieszkańców województwa lubelskiego. Na ich posesjach funkcjonariusze znaleźli łącznie 310 krzewów konopi indyjskich i około 400 gramów gotowego suszu. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków to około 300 tysięcy złotych. Na posesji jednego z zatrzymanych mężczyzn uprawa konopi była ukryta w ziemi, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ze specjalistycznym sprzętem do prawidłowego wzrostu roślin.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za kratkami mogą spędzić nawet 8 lat.

 

Wideo »

 

źródło, wideo i fot: KWP Kielce