Moniatycze: Piknik Wiedzy Praktycznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Moniatyczach współpracuje w ramach projektu „Organizacje pozarządowe bibliotekom” z Fundacją Nowe Media realizując projekt pt. „Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej”. Pracownicy bibliotek uczestniczyli w cyklu szkoleń oraz zorganizowali 17 maja 2013 r. uroczystość pod hasłem „Piknik Wiedzy Praktycznej”.

Reklamy

Na pikniku prezentowali swoje zdolności mieszkańcy naszej gminy. Panie Małgorzata Solak i Małgorzat Kazimierczuk ze Stefankowic wykonywały z warzyw dekoracje potraw. Panie Bożena Wysocka, Ryszarda Patyjewicz, Małgorzata i Renata Szczepanik z Dziekanowa prezentowały dekoracje ciast. Odbył się także pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Jakuba Solaka, Kacpra Pałki i Bartka Niewiadomskiego. Wystąpił również Patryk Wilczek śpiewając i grają na gitarze. Zajęcia plastyczne z gliny, bibuły i ciastoliny prowadziły Danuta Kloc, Maria Olszak z Moniatycz-Koloni i Czesława Hojda z Wolicy.

Dodatkowo obejrzeć można było prace plastyczne: portrety i szkice zwierząt autorstwa Piotra Okoniewskiego z Czerniczyna.

Reklamy

Przygotowana przez bibliotekarki gra terenowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a udział w niej wzięły drużyny z Moniatycz, Dziekanowa, Czerniczyna, Mienian, Czumowa i Stefankowic. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać zagadki czytelnicze, rozpoznać osoby, wykonać zadanie komputerowe oraz wykazać się znajomością wierszy Jana Brzechwy, poznawali strukturę i działalność biblioteki.

Podczas trwania pikniku odbywały się konsultacje społeczne na temat „Oferty Bibliotek w Gminie Hrubieszów”, podczas których każdy uczestnik mógł wyrazić swoje opinie i potrzeby związane z działalnością biblioteki.

Podczas pikniku uczestnicy mieli możliwość wypełnienia kuponów, które brały udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, nagrodą główną była MP 4. Na zakończenie zaproszono wszystkich na poczęstunek.


Źródło i fot. GOK Wołajowice