Motorowerzysta wymusił pierwszeństwo na Audi. Zginął na miejscu

Do trzech groźnych wypadków doszło w miniony weekend na drogach powiatu łukowskiego. W jednym z tych zdarzeń zginął 56-letni motorowerzysta.

Reklamy

 

W miejscowości Wesołówka kierujący samochodem marki Ford Mondeo  21-latek z gminy Wola Mysłowska, jak ustalili wstępnie policjanci, kierując pojazdem z nadmierną prędkością zjechał z jezdni i doprowadził do wywrócenia auta. W wyniku tego wypadku jego 23-letni pasażer doznał bardzo poważnych obrażeń ciała i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Warszawie.

Tragiczny w skutkach okazał się wypadek do jakiego doszło w Woli Bystrzyckiej. Jak ustali wstępnie policjanci, 56-latek kierujący motorowerem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi audi doprowadzając do zderzenia się pojazdów. W wyniku tego wypadku motorowerzysta doznał obrażeń ciała i zmarł na miejscu zdarzenia.

Kolejny wypadek miał miejsce w Łukowie na ul. Międzyrzeckiej. Pierwsze ustalenia wskazują, że 74-letni łukowianin kierując samochodem marki Opel Corsa nie zachował szczególnej ostrożności włączając się do ruchu z zatoki parkingowej i uderzył w jadący drogą motocykl marki Yamaha. W wyniku tego zdarzenia motocyklista doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany do specjalistycznej placówki medycznej.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do warunków panujących na drodze.źródło i fot. KWP Lublin