Mundurowy Dzień Dziecka

W niedzielę w miejscowości Obrowiec, odbył się Mundurowy Dzień Dziecka, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, Straż Graniczną z Placówek w Hrubieszowie, Dołhobyczowie, Kryłowie i Horodle, Straż Pożarną i Policję.

Reklamy

W przygotowaniach bardzo pomocne były również Harcerki z I Hrubieszowskiej Drużyny Harcerek „Sosna”. Blisko 240 dzieci, wraz ze swoimi opiekunami mogło spędzić miło czas, obejrzeć sprzęt służbowy oraz uczestniczyć w wielu zabawach i konkursach. 

Na początku imprezy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie mł. insp. Adam Gronkiewicz w imieniu wszystkich służb mundurowych, przywitał wszystkich zebranych i życzył udanej zabawy.

Następnie dzieci mogły podziwiać zgromadzony na placu sprzęt Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji.

Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowała dla najmłodszych wiele zabaw i konkursów, w których wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody. Na miejscu można było również skorzystać z przejażdżki bryczką, zjeść kiełbaskę z ogniska oraz poskakać na trampolinie. Na ten dzień przygotowano również takie atrakcje, jak: malowanie twarzy, zabawa na zamku dmuchanym, strzelanie z paintballa. Dzieci dostały również słodycze, specjalne malowanki policyjne oraz długopisy. Mogły również zajadać się watą cukrową.

Na koniec strażacy zaprezentowali pokaz gaszenia ognia , palącego się wraku samochodu.  

Największą radością dla wszystkich organizatorów tej imprezy był szeroki uśmiech na dziecięcych buziach, który był tutaj najcenniejszy.  

 

Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)