Na liczniku ciężarówki ubyło prawie 900 tys. km

Policjanci wyjaśniają w jaki sposób doszło do zmniejszenia wartości licznika przejechanych kilometrów w trzech pojazdach.

Reklamy

 

Pierwsze auto zostało zatrzymane do kontroli drogowej 23 stycznia około godz. 17:00 w miejscowości Różki. Podczas konroli mazdy policjanci sprawdzili stan licznika i stwierdzili, że  aktualny przebieg jest mniejszy o kilka tysięcy km. w stosunku do odczytu, jaki dokonany był w grudniu ubiegłego roku.

Drugi przypadek przekręcenia licznika miał miejsce na terenie Krasnegostawu. Obywatel Ukrainy, kierujący ciężarówką przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Po odczytaniu drogomierza pojazdu mundurowi odkryli, że w chwili kontroli stan licznika jest mniejszy o prawie 900 tys. km w stosunku do stanu licznika wprowadzonego podczas kontroli stanu technicznego pojazdu, która miała miejsca na początku 2019 roku.

Trzeci podobny epizod został zgłoszony przez 29-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego. Mężczyzna ten, pod koniec 2019 roku, na terenie powiatu krasnostawskiego kupił samochód osobowy m-ki BMW. Po sprawdzeniu odczytu drogomierza w dostępnych bazach internetowych, okazało się, że stan licznika z września 2019 roku jest o ponad 200 tys. km większy niż aktualne wskazanie.

W tych sprawach wszczęte zostały postępowania, które wyjaśnią, czy doszło do zmiany wskazania licznika lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.   

 

info i fot.: KPP Krasnystaw