Na lubelskie drogi ruszył policyjny zespół „Speed”

Od piątku, policyjny zespół „Speed” przeciwdziała na terenie województwa lubelskiego niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Mundurowi będą także monitorować internet i ujawniać agresywne zachowania na drogach.

Reklamy

 

Prędkość jest jednym najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu, przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.

Od piątku, służbę na drogach województwa lubelskiego pełni zespół funkcjonariuszy, powołany do przeciwdziałania niebezpiecznym zachowaniem na drodze. Zespoły pod taką sama nazwą rozpoczynają swoją działalność w całej Polsce.

W skład zespołu „Speed” wchodzą nie tylko policjanci ruchu drogowego, ale także funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie.

Policjanci z grupy „Speed” będą mieć „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejscach organizacji nielegalnych wyścigów.

Do zadań zostaną skierowane zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni, mundurowi będą zdecydowanie reagować na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Istotnym założeniem pracy zespołu „Speed” będzie także monitoring umieszczanych nagrań w internecie, obrazujących niebezpieczne zachowania kierowców. Działania zespołu „Speed” będą opierać się także na współpracy z innymi podmiotami w zakresie pozyskiwania przydatnych informacji.

 

(źródło i fot. KWP Lublin)