Na wywróconą na jezdni ciężarówkę najechały dwa pojazdy. Rannych zostało 6 osób

Policjanci z Lubartowa ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek po południu w Woli Lisowskiej na drodze K-19. Na wywróconą na jezdni ciężarówkę najechały dwa pojazdy. Rannych zostało 6 osób. Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15:00 w Woli Lisowskiej, w powiecie lubartowskim, na drodze krajowej nr 19.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man z naczepą, jadąc od strony Firleja, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił  panowanie nad pojazdem i wywrócił zestaw na jezdnię.

Na skutek tego zdarzenia pojazd stanął w płomieniach. Kierujący 24-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej wraz z pasażerem o własnych siłach opuścili pojazd, nie odnosząc obrażeń.

W leżący samochód ciężarowy uderzyły jadące z naprzeciwka pojazdy marki Volkswagen Passat i Fiat Ducato. Kierujący Volkswagenem, 33-letni mieszkaniec gminy Firlej jechał sam. Z uwagi na doznane obrażenia został przetransportowany do Szpitala w Lubartowie.

W busie natomiast podróżowało łącznie 5 osób. Kierujący fiatem, 49-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego wraz z jednym z pasażerów, zostali przetransportowani do Szpitala w Lubartowie. Pozostali pasażerowie, podróżujący Fiatem Ducato,  zostali przetransportowani do szpitali w Lublinie.

Badania stanu trzeźwości wykazały, że wszyscy kierujący biorący udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi. W związku ze zdarzeniem droga Krajowa nr 19 przez kilka godzin była zablokowana.

 

źródło i fot. KPP Lubartów