Nadziewany Sharan

Przemyt 5,5 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Dorohusku.

Reklamy

 

Drobiazgową kontrolę volkswagena Sharana, którym wraz z rodziną podróżował pochodzący z Afganistanu 48-letni obywatel Niemiec, funkcjonariusze przeprowadzili w czwartek (30.03.). Podejrzewali, że we wjeżdżającym z Ukrainy samochodzie mogą być ukryte papierosy.

Ostateczny wynik przeszukania mimo to zaskoczył kontrolujących. Volkswagen przypominał jedną wielką skrytkę na tytoniową kontrabandę. Nielegalnymi papierosami wypełnione były zarówno drzwi, tylna klapa, boki pojazdu, jak też cała specjalnie przekonstruowana podłoga.

Cudzoziemiec przyznał się do przemytu. Wyjaśnił, że papierosy kupił na Ukrainie i sam schował w pojeździe. Towar chciał sprzedać w Niemczech.

Funkcjonariusze postawili 48-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego i zatrzymali warte ponad 70 tys. zł wyroby akcyzowe. Mężczyzna stracił też przystosowane do przemytu auto oraz 1 tys. zł, które funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet grożącej mu kary grzywny.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie.

 

 

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

fot. Służba Celno-Skarbowa