Namalował na elewacji swastyki. Tłumaczył się nietrzeźwością

Za publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa odpowie 29-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn. Mężczyzna sprayem oszpecił elewacje budynków w Zwierzyńcu, malując na nich symbole swastyki. Zatrzymany został w bezpośrednim pościgu, był pijany. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Reklamy

W piątek wieczorem mieszkaniec Zwierzyńca powiadomił policjantów o tym, że ktoś zniszczył elewację jego budynku. Na ścianie, sprayem namalowany został znak swastyki i nazwa miejscowej drużyny piłki nożnej. Jak się okazało w ten sam sposób oszpecony został również inny zwierzyniecki budynek. W ujęciu wandala pomógł policjantom przypadkowy świadek, który widział malującego po ścianach mężczyznę. Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn.
 
Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Przy jednej z ulic Zwierzyńca policjanci zabezpieczyli porzuconą przez 29-latka puszkę ze sprayem. Pod zarzutem propagowania faszystowskiego ustroju państwa mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia, tłumacząc swoje zachowanie nadmiarem spożytego alkoholu.
 
Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec 29-latka dozór policji z obowiązkiem dwukrotnego w tygodniu meldowania się w jednostce policji.
Zgodnie z kodeksem karnym za publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Zamość (J.K.)