19 lipca 2024

Napad na taksówkarza – bndyta chciał poderżnąć mu gardło. Zatrzymano trzy osoby

Lubelscy policjanci po całonocnych poszukiwaniach i wczorajszej pracy operacyjnej zatrzymali łącznie trzy osoby do sprawy napadu na taksówkarza. To 14-letni mieszkaniec Lublina, 25-letni ob. Ukrainy oraz 34-letnia kobieta.

Reklamy

 

Do napadu doszło przed północą przy ul. Lawendowej w Lublinie. Taksówkarz jednej z korporacji zabrał dwóch pasażerów z rejonu centrum miasta. Kiedy dojechał we wskazane miejsce jeden z pasażerów wysiadł, a drugi wyjął nóż i zadał ranę ciętą kierującemu.

Taksówkarz bronił się przed kolejnymi ciosami. Ostatecznie udało mu się uciec z samochodu i dobiec w rejon ul. Zbożowej, skąd została wezwana pomoc. Sprawcy zbiegli z miejsca zabierając tablet i nawigację należącą do 33-letniego taksówkarza. Poszkodowany trafił do szpitala.

Reklamy

Policjanci z V komisariatu wspierani przez kryminalnych z KMP i KWP w Lublinie natychmiast podjęli działania poszukiwawcze za napastnikami. Wczoraj zatrzymali łącznie trzy osoby. To 14-letni mieszkaniec Lublina, 25-letni ob. Ukrainy oraz 34-letnia kobieta.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz jaką rolę w napadzie pełnili poszczególni zatrzymani, wyjaśni śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Lublin Północ w Lublinie.

Reklamy


źródło i fot. KWP Lublin