Napadł i porwał niemieckiego taksówkarza

Funkcjonariusze kryminalni zatrzymali 42-letniego mężczyznę bez stałego miejsca pobytu, pochodzącego z powiatu biłgorajskiego, który poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania, był poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za napaść i porwanie taksówkarza w 2011 roku.

Reklamy

 

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 42-letniego mężczyznę pochodzącego z terenu powiatu biłgorajskiego, który poszukiwany był przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za przestępstwo popełnione w 2011 roku na terenie Niemiec.

Wówczas wraz z kompanem dokonali napaści i porwania taksówkarza. Obaj zostali zatrzymani przez tamtejszą policję. 42-latkowi z powiatu biłgorajskiego sąd wymierzył karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz karę grzywny w wysokości 3 tys. euro.

42-latek wrócił do Polski. Nie uregulował nałożonej na niego grzywny. Został zatrzymany na terenie Biłgoraja. Nie spodziewał się zatrzymania. Dziś zostanie doprowadzony do Sądu Okręgowego w Zamościu, gdzie podjęta zostanie decyzja dotycząca wydania go stronie niemieckiej.źródło i fot. KPP Biłgoraj