28 września 2023

Napadł na bank – jest już w rękach policji

Do jednej z placówek bankowych w Biłgoraju wszedł sprawca i trzymając w ręku przedmiot przypominający broń zażądał wydania pieniędzy.

Reklamy

 

Do rozboju doszło 26 marca około południa w Biłgoraju. Do jednej z tamtejszych placówek bankowych wszedł sprawca i trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, zażądał wydania gotówki, z którą uciekł.

Śledztwo w tej sprawie podjęli kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, Komendy Miejskiej Policji w Zamościu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Ich intensywne działania doprowadziły do zatrzymania sprawcy, którym okazał się 38-latek z powiatu zamojskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Reklamy

Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Ponadto w mieszkaniu mężczyzny odkryli dwa przedmioty, wyglądem przypominające broń.

38-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Został doprowadzony do sądu z wnioskiem Policji i Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił.

Reklamy

Sprawca rozboju został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym, czyn który popełnił zagrożony jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

 

(źródło i fot. KWP Lublin)