18 czerwca 2024

Narkotyki warte ćwierć miliona w BMW – ZDJĘCIA

Lubelscy kryminalni wspólnie z kontrterrorystami zatrzymali mężczyznę, który w BMW przewoził 16 kilogramów narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość wynosi ponad ćwierć miliona złotych.

Reklamy

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zadali kolejny cios w narkobiznes. Pod koniec ubiegłego tygodnia, wspólnie z kontrterrorystami, na jednej z ulic w Międzyrzecu Podlaskim zatrzymali samochód marki BMW, którym jechał 42-letni mieszkaniec powiatu bialskiego.

W trakcie przeszukania auta ujawniono 12 kilogramów suszu roślinnego oraz 4 kilogramy białej substancji. Po zbadaniu narkotesterem okazało się, że są to marihuana i klefedron. Narkotyki ukryte były w specjalnie przygotowanych skrytkach. Ich czarnorynkowa wartość wynosi ponad ćwierć miliona złotych.

Reklamy

Policjanci zabezpieczyli także użytkowany przez zatrzymanego mężczyznę samochód marki BMW oraz pieniądze w kwocie 2800 złotych.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 42-latek w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Mężczyzna notowany był między innymi za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz narkotykowe.

Reklamy

42-latek trafił do policyjnego aresztu. Został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury, i zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii aresztowanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

­

(info i fot. KWP Lublin)


Zobacz też:

Uderzył ciężarówką w samochód obsługi drogi S-12. Kierowca nissana zdążył uciec – ZDJĘCIA

Uderzył ciężarówką w samochód obsługi drogi S-12. Kierowca nissana zdążył uciec – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie