19 lipca 2024

Naruszył nietykalność cielesną ratownika medycznego

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego odpowie 32-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze. Mężczyzna wyzywał i zaatakował, chcącego udzielić mu pomocy, ratownika medycznego. Skierowany na miejsce patrol policji zatrzymał napastnika. Mężczyzna ten był pod działaniem alkoholu.

Reklamy

 

W sobotę wieczorem chełmscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że załoga karetki pogotowia potrzebuje pomocy przy nietrzeźwym i agresywnym mężczyźnie.

Funkcjonariusze, którzy pojechali na wskazane miejsce ustalili, że  pogotowie wezwane zostało do leżącego na klatce schodowej budynku przy ulicy Lubelskiej mężczyzny. Gdy został on przez nich obudzony zaczął wyzywać chcących mu udzielić pomocy ratowników medycznych. Szarpał się przy tym, wymachiwał nogami i rękami. W ocenie personelu medycznego był pod działaniem alkoholu. W pewnej chwili wstał i chciał się oddalić. Gdy jeden z ratowników chciał go zatrzymać, został przez niego kopnięty w nogę.

Reklamy

Policjanci zatrzymali tego mężczyznę. Nie chciał podać swoich danych personalnych. Był nietrzeźwy. Mundurowi ustalili jego tożsamość, był to 32-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Najprawdopodobniej usłyszy on zarzuty naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz zostanie przeciwko niemu skierowany wniosek o ukaranie w związku z odmową podania swoich personaliów.

 

źródło: KMP Chełm

Reklamy