National Theatre Live: Dziwny przypadek psa nocną porą

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na retransmisję spektaklu, będącego adaptacją bestsellerowej powieści Marka Haddona, „Dziwny przypadek psa nocną porą”. Sztuka zrealizowana przez Teatr Narodowy w Londynie powraca na ekrany kin na życzenie międzynarodowej publiczności. Retransmisja spektaklu w CKF „Stylowy” już 30 września 2014 /wtorek/ o godz. 18:30.

Reklamy

 

Christopher John Francis Boone zna nazwy wszystkich krajów świata, ich stolic i wszystkie liczby pierwsze aż do 7507. Ma 15 lat i nie jest zwykłym nastolatkiem. Może pochwalić się ponadprzeciętnymi zdolnościami. Jest świetny z matematyki, myśli bardzo logicznie, interesuje się komputerami i kosmosem. Nie jest natomiast w stanie poradzić sobie z czynnościami zwykłego życia. Nie lubi, gdy się go dotyka, przytłacza go nadmiar informacji z zewnętrznego świata, je tylko potrawy o kolorze czerwonym, nie potrafi odczytywać intencji ludzi, denerwują go wszelkie niespodziewane zmiany. Pewnego dnia odkrywa, że ktoś zabił psa jego sąsiadki. To zdarzenie jest początkiem wielkiej przygody chłopca – pierwszej w jego życiu samotnej podróży po Londynie – którą musi odbyć, ponieważ, chcąc dowiedzieć się, kto zamordował zwierzaka, znalazł pewien list…

W rolę Christophera, chłopca z zespołem Aspergera, zaburzeniem rozwoju ze spektrum autyzmu (co ciekawe: w powieści i spektaklu nie pada na ten temat ani jedno słowo), wcielił się urodzony w 1984 roku angielski aktor filmowy i teatralny – Luke Treadaway. Spektakl wyreżyserowała Marianne Elliott. Autorem adaptacji powieści Marka Haddona na potrzeby sceny jest Simon Stephens.

Reklamy

W opracowaniu polskich napisów do przedstawienia pomogło wydawnictwo Świat Książki, które udzieliło zgody na bezpłatne wykorzystanie polskiego przekładu bestselleru Marka Haddona. Powieść ukazała się w Polsce w 2004 roku, a więc rok po światowej premierze. Autorką polskiego przekładu jest Małgorzata Grabowska.

Fani Świata Książki mogą wygrać bezpłatne bilety na pokazy spektaklu w polskich kinach. Nie będzie jednak łatwo. Wydawnictwo przygotowało dość trudne pytania. Więcej informacji o konkursie na fanpage’u wydawnictwa: http://www.facebook.com/wydawnictwo.swiat.ksiazki


Przedstawienie w języku angielskim z napisami w języku polskim.

Bilety: 20 zł (ulgowe), 25 zł (normalne)