Nie ustąpił pierwszeństwa, 3 osoby w szpitalu

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Krasnymstawie przy ul Okrzei. Zderzyły się dwa samochody, którymi podróżowało łącznie trzy osoby – wszyscy trafili do szpitala.

Reklamy

 

Wczoraj około godziny 13:00 w Krasnymstawie na skrzyżowaniu ulic Okrzei, Poniatowskiego i Sienkiewicza doszło do groźnie wyglądającej kolizji.

Kierujący osobowym mercedesem 42-letni mieszkaniec Łodzi, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ul. Okrzei Audi, którym wraz z synem, podróżowała 39-letnia mieszkanka gminy Żółkiewka. Pojazdy zderzyły się a siła uderzenia była tak duża, że Audi zostało wyrzucone na przeciwległy pas ruchu a następnie na chodnik w miejscu gdzie znajdowało się przejście dla pieszych.

Na szczęście nie było na nim pieszych. Wszyscy uczestnicy trafili do szpitala. Po badaniach okazało się, że nikt nie doznał poważnych obrażeń. Kierujący obydwoma pojazdami byli trzeźwi.

Z uwagi na rażące naruszenie zasad ruchu drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu mercedesem, a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Ulica Okrzei była całkowicie nieprzejezdna przez prawie cztery godziny.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz jazda z nadmierną prędkością, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, rozwagę i ostrożność.

 

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw