Niebezpieczna jazda nagrana policyjną kamerą

Rażące zachowanie dwóch kierowców opla i volvo zarejestrowała kamera radiowozu zamojskiej drogówki.

Reklamy

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Podczas jednej z takich kontroli na drodze wojewódzkiej nr 837 z Zamościa do Nielisza policjanci zwrócili uwagę na pojazd marki Opel, którego kierujący wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Policjanci przerwali tę niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą samochodu siedział 51-letni mieszkaniec gm. Nielisz. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi.

Na tej samej drodze wojewódzkiej w m. Bortatycze policjanci zauważyli także jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki Volvo. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że 43-letni kierowca, mieszkaniec powiatu lubelskiego, w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 113 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Ponadto został ukarany mandatem, a na konto kierowcy wpłynęły punkty karne. Podobne konsekwencje prawne poniósł również 22-letni mieszkaniec gm. Nielisz, który kierując BMW w m. Wysokie, w terenie zabudowanym, jechał z prędkością 137 km/h. 

Zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. Przypominamy, że manewru wyprzedzania nie wolno wykonywać na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.  Takie zachowanie naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo prawidłowo poruszających się na przejściu pieszych. Natomiast miłośnicy szybkiej jazdy muszą wiedzieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

info i fot. KMP Zamość

 


 

Zobacz też:

REGION – Tragiczny wypadek na DK-17. Dwie osoby zginęły, dwie trafiły do szpitala

REGION – Czołowe zderzenie w gminie Siedliszcze