Niebezpieczne manewry na skrzyżowaniu nagrały kamery

550 złotych mandatu i 10 punktów karnych dla kierowcy to finał groźnego manewru na skrzyżowaniu w Lubartowie. Niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie 31-letniego kierowcy mercedesa nagrały kamery miejskiego monitoringu.

Reklamy

 

W poniedziałek przed południem operator miejskiego monitoringu w Lubartowie zauważył, jak kierowca mercedesa popełnia groźne wykroczenie drogowe.

Na skrzyżowaniu ulicy Lubelskiej z Jana Pawła II nie zważając na pieszych, znaki drogowe oraz inne pojazdy wyprzedzał na przejściu dla pieszych, a następnie niebezpiecznie skręcił w lewo.

Operator informację o ujawnionym wykroczeniu przekazał natychmiast do policyjnych patroli, Kilka minut później policjanci zatrzymali wskazany pojazd oraz jego kierowcę.

Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył brakiem czasu i koniecznością jak najszybszego dostarczenia przesyłek. W przeszłości już wielokrotnie łamał przepisy ruch drogowego.

W trakcie kontroli okazało się ponadto, że nie miał on przy sobie prawa jazdy. Za popełnione wykroczenia został ukarany 550 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

 

źródło, wideo, fot. KPP Lubartów