Niebezpieczne wypadki – jedna osoba nie żyje, dwie w szpitalu. Świąteczne statystyki na drogach Lubelszczyzny

Dziś po północy na drogach naszego województwa doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków. Tuż przez godziną 2.00 w miejscowości Obsza, kierująca BMW 28-latka potrąciła pieszego, który zmarł na miejscu zdarzenia. W miejscowości Dragany (gm. Wysokie) kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przepust i wiatę przystankową. Kierujący pojazdem 23-latek z gm. Bychawa miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. On i jego 17-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Reklamy


Do pierwszego wypadku doszło w miejscowości Obsza gm. Tarnogród. Tuż przez godziną 2.00 w miejscowości Obsza, kierująca BMW 28-latka potrąciła pieszego, który zmarł na miejscu zdarzenia. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-latek najprawdopodobniej szedł środkiem jezdni. Kierująca samochodem była trzeźwa.

Około godziny 2.30 W miejscowości Dragany (gm. Wysokie) kierujący BMW 23-latek stracił panowanie nad pojazdem. Auto wpadło do rowu, uderzyło w przepust, dwa znaki drogowe, a następnie wiatę przystankową. Kierujący pojazdem 23-latek z gm. Bychawa miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. On i jego 17-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafili do szpitala.   

 

***


Statystyka zdarzeń drogowych na terenie naszego województwa w okresie świątecznym od 24 do 26 grudnia 2015 r.

Wypadki – 11

Ranni –  15

Zabici – 1

Nietrzeźwi – 26

Kolizje drogowe – 116
 

Opisane powyżej zdarzenia drogowe w miejscowości Obsza i Dragany nie są uwzględnione w statystyce, ponieważ miały miejsce po północy, a więc 27 grudnia 2015r.  

 

 

źródło i fot.: KWP Lublin