Nieledew z boiskami

Gmina Trzeszczany po wybudowaniu przyszkolnych boisk do gier wraz z bieżnią tartanową i skocznią przy szkole u siebie, złożyła wniosek o wybudowanie boisk przy Szkole Podstawowej w Nieledwi w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”. I boiska mają być !!! Jeszcze w tym roku !

Reklamy

Zainteresowanie projektem ze strony samorządów naszego województwa było bardzo duże, zgłosiły one zapotrzebowanie na 110 boisk (będzie 36). Część samorządów miała problem z zabezpieczeniem własnego wkładu finansowego lub znalezienie odpowiedniej działki ponieważ do pieniędzy, które na budowę boisk wykłada Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie swoją część ma dorzucić gmina. Musi to być 1/3 ogólnej sumy miliona złotych, czyli około 330 tysięcy zł.

Kompleks sportowy zawiera dwa boiska o sztucznej nawierzchni. Jedno, o wymiarach 30 x 62 m będzie typowo piłkarskie, drugie wielofunkcyjne (wymiary 18 x 32 m) i będzie można na nim grać w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa. Boiska będą oświetlone i ogrodzone. Przy każdym stanie budynek z szatniami i magazynem. Korzystać będą mogli z nich wszyscy, w dodatku bezpłatnie.

Ogromne brawa i uznanie należą się Wójtowi Gminy Trzeszczany p. Mirosławowi Kuterze, jego pracownikom oraz radnym za podjęcie tak cennej, szczególnie dla dzieci i młodzieży, inwestycji.

Dyrektor szkoły w Nieledwi p. Henryk Świst (dodatkowo uczy wf) oraz nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole, a i były wieloletni piłkarz I zespołu Unii Hrubieszów p. Dariusz Szkalej są bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy i liczą, że dzieci będą jeszcze solidniej i systematyczniej ćwiczyć na zajęciach, będą zdrowsze oraz bardziej usportowione. Miejmy nadzieję, że z tego narybku skorzysta i miejscowy Płomień Spartan Nieledew.

TU POWSTANĄ BOISKA na Lubelszczyźnie:
Żmudź, Łabunie, Żdanów, Wierzbica, Łuków, Zdziłowice (pow. janowski), Borki, Nieledew, Biłgoraj, Siedliszcze, Biała Podlaska, Bełżec, Żyrzyn, Różaniec, Tomaszów Lub., Terespol, Ruda-Huta, Bychawa, Korytków Duży (pow. biłgorajski), Opole Lub., Łaszczówka, Kąkolewnica, Stężyca, Turka, Wola Uhruska, Chełm (ul. Sienkiewicza), Poniatowa, Rejowiec Fabr., Szczebrzeszyn, Kraśnik, Zamość (ul. Zamoyskiego), Adamów, Lublin (ul. Pogodna), Międzyrzec Podl., Niedrzwica Duża, Jabłoń (pow. parczewski).

Opracował – mak

Na zdjęciu – Dariusz Szkalej, nauczyciel wf w SP Nieledew, przed meczem ligowym w barwach Unii Hrubieszów, będzie miał świetne warunki do prowadzenia zajęć z wf.