Nielegalna „dostawa z powietrza” – drony użyte do przemytu papierosów

Drony miały podwieszone pakunki, które zostały zrzucone w pobliżu granicy. Po zakończeniu operacji opuściły terytorium naszego kraju.

Reklamy

 

24 kwietnia 2020 r., funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Woli Uhruskiej, podczas służby, zauważyli drony, przemieszczające się z kierunku wschodniego. Dzięki urządzeniom obserwacyjnym, funkcjonariusze mogli monitorować trasę ich lotu.

Okazało się, że drony miały podwieszone pakunki, które zostały zrzucone w pobliżu granicy. Po zakończeniu tej operacji drony opuściły terytorium naszego kraju.

Reklamy

Strażnicy dotarli w miejsca, w które zrzucono pakunki. W zabezpieczonych pakietach, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości ponad 130 tys. sztuk o szacunkowej wartości ponad 90 tys. zł. Zatrzymano 28-letniego mieszkańca Chełma, który poniesie odpowiedzialność karną z tytułu popełnienia przestępstwa skarbowego.

Jest to już kolejny w tym miesiącu przypadek, w którym funkcjonariusze NOSG, udaremnili przemyt papierosów „drogą powietrzną”. Wcześniej w nocy z 8/9 kwietnia 2020 r. funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy przemycone przy użyciu motolotni.

 

Info i fot.: NOSG


 

Zobacz też:

REGION – Papierosy spadły im z nieba…

REGION – Kontrabanda warta 240 tysięcy przemycona pontonem