Nielegalny hazard w centrum Lublina

Dwanaście działających bez zezwolenia automatów do gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej i Policji z Lublina.

Reklamy

Celnicy z komórki dozoru, wspólnie z policjantami, skontrolowali znajdujący się w centrum Lublina salon gier w środę (12.03). Na miejscu znaleźli dwanaście włączonych i gotowych do gry urządzeń. Automaty oznaczone były informacją, że nie podlegają regulacjom ustawy o grach hazardowych.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny, w trakcie których odtworzono też gry na tych urządzeniach, wskazały jednak na możliwość uzyskania wygranych rzeczowych i losowy charakter samych gier. Automaty działały więc nielegalnie. Na urządzeniach umieszczono informację, że pieniądze z wygranych wypłacają pracownicy, co sugeruje że w lokalu realizowane były wygrane pieniężne. Potwierdziła to znaleziona na miejscu dokumentacja rozliczeniowa, prowadzona na wzór legalnie działających salonów gier.

Reklamy

W związku z naruszeniem przepisów o grach hazardowych celnicy zatrzymali wszystkie dwanaście maszyn. Postępowanie w te sprawie prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

Przypomnijmy, że w myśl obowiązującego prawa urządzanie gier hazardowych dopuszczalne jest wyłącznie na warunkach wskazanych w ustawie o grach hazardowych. Prowadzenie gier bez wymaganego prawem zezwolenia jest przestępstwem i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Info i fot: SCRP