24 września 2023

Niemieccy posłowie na granicy polsko-ukraińskiej (ZDJĘCIA)

Delegacja posłów CSU Deutscher Bundestag wizytowała polsko-ukraińskie przejście graniczne w Dorohusku. Towarzyszyli im sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk i wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Reklamy

Głównym tematem spotkania, którego gospodarzem był Wojewoda Lubelski, był ruch migracyjny oraz pomoc udzielana uchodźcom w związku z sytuacją na Ukrainie.

Wojewoda Lubelski przedstawił formy i sposoby udzielanej przez RP pomocy. To m.in. sprawna odprawa uchodźców i pomoc udzielana im bezpośrednio na przejściach granicznych, funkcjonowanie punktów recepcyjnych, pomoc w uzyskiwaniu miejsc do dalszego przebywania oraz zaplecze socjalne zapewniane przez państwo.

Reklamy

Przedstawił też jak zorganizowana jest pomoc humanitarna dla mieszkańców Ukrainy – na szczeblach regionalnych, wojewódzkim i krajowym.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służb odpowiedzialnych za sprawne funkcjonowanie przejścia granicznego i pomoc uchodźcom, tj. Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej.

Reklamy

Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podziękował wszystkim służbom i instytucjom za ciężką pracę podkreślając, że przejście graniczne Dorohusk-Jagodzin jest sprawnie zarządzanym miejscem.

­

(źródło i fot. KAS / Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

Wybuch gazu w lokalu tuż przy granicy w Dorohusku (ZDJĘCIA)

Wybuch gazu w lokalu tuż przy granicy w Dorohusku (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Twitterze