22 lipca 2024

Nieszczęśliwy wypadek. 56-letnia kobieta zginęła przygnieciona do ścany kołem ciągnika

Policjanci tomaszowscy wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła 56 latka z gm. Tomaszów Lubelski. Zdarzenie miało miejsce w piątek w miejscowości Majdan Górny.

Reklamy

 

W piątek przed godzina 16 dyżurny dostał informację, że w Majdanie Górnym doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 56 letnia kobieta została przygnieciona tylnym kołem ciągnika rolniczego do ściany budynku.  W wyniku obrażeń zmarła na miejscu.

Reklamy

Z wstępnych ustaleń wynika, że ciągnik był zaparkowany w wąskim przejściu między dwoma budynkami gospodarczymi. Stał na wolnych obrotach. W pewnym momencie ruszył i przygniótł kobietę do ściany. Będący na miejscu mąż podjął próbę reanimacyjną do przybycia karetki.

Policjanci badają okoliczności i przyczyny zdarzenia i apelują o wyobraźnię i rozsądek w trakcie wykonywania prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. Większości zagrożeń i nieszczęść można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie.

Reklamy

Przyczyną wypadków w rolnictwie zwykle jest brak zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga i zmęczenie. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

 

 

źródło i fot. KPP Tomaszów Lubelski