Nietrzeźwe rowerzystki. Rekordzistka miała ponad 2 promile

Trójkę nietrzeźwych rowerzystek zatrzymali wczoraj policjanci z Dęblina. Okazały się nimi dwie 19-altki i 23-latka. Niechlubna rekordzistka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Reklamy

Wczoraj dęblińscy policjanci kontrolujący uczestników ruchu drogowego wyeliminowali trzech nietrzeźwych kierujących rowerami. Na ul. Wiślanej zatrzymali troje rowerzystów. Dwie 19-latki z gminy Stężyca oraz 23-latkę, mieszkankę Dęblina.

Wszystkie zostały przebadane na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że są nietrzeźwe. Rekordzistką okazała się jedna z 19-latek, która miła ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Towarzyszące jej osoby miały ponad promil alkoholu w organizmie.

Wkrótce amatorzy jazdy na „podwójnym gazie” staną przed sądem.

Apelujemy o rozsądek do użytkowników dróg. Nietrzeźwi rowerzyści są zagrożeniem dla innych kierujących. Pamiętajmy, że alkohol wpływa na obniżenie koncentracji, zaburza ostrość widzenia w wyniku czego błędnie oceniane są własne możliwości. Kierowanie także rowerem to odpowiedzialność nie tylko za nas samych, ale też za innych uczestników ruchu drogowego.

 

źródło: KWP Lublin (J.W.)