Nietrzeźwi kierowcy ujęci dzięki społecznej czujności

Dzięki społecznej czujności podczas minionego weekendu zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. W Łabuniach, na krajowej 17, 19-letni mieszkaniec Zamościa kierował fordem mając w organizmie 2 promile alkoholu. W tym stanie przewoził czwórkę pasażerów. Jak się okazało nastolatek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto poszukiwany był listem gończym.

Reklamy

 

Wczoraj przed godz. 15.00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy forda poruszającym się drogą krajową nr 17 w kierunku Zamościa. Kilka minut od zgłoszenia w Łabuniach na ul. Zamojskiej policjanci zatrzymali opisywany samochód. Autem podróżowało 5 osób, od których wyczuwalna była woń alkoholu. Z wypowiedzi kierowcy wynikało, że ma 22-lata i jest mieszkańcem Zamościa. Przeprowadzone przez mundurowych badanie potwierdziło stan nietrzeźwości kierującego. Mężczyzna w organizmie miał 2 promile alkoholu. Po przewiezieniu do posterunku okazało się, że kierujący fordem podał policjantom nieprawdziwe dane. W rzeczywistości okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 19-letni Zamościanin poszukiwany przez zamojski sąd listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Nadto jak ustalili policjanci nastolatek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Nietrzeźwy okazał się również inny kierowca forda, który w sobotę rano wjechał w ogrodzenie jednej z posesji w podzamojskich Kalinowicach. 22-letni Zamościanin ujęty został przez właściciela uszkodzonego ogrodzenia, który udał się w pościg za oddalającym się samochodem. Przeprowadzone przez policjantów urządzeniem Alcoblow, badanie stanu trzeźwości młodzieńca wykazało, że był on pod działaniem alkoholu. Od wymienionego pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Jego wynik przesądzi czy Zamościanin będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem na podwójnym gazie, jako sprawca wykroczenia bądź przestępstwa. Nadto wymieniony musi liczyć się z naprawieniem szkody za uszkodzenie przęseł ogrodzenia. Właściciel oszacował straty na kwotę 1000 złotych.

Reklamy

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących o trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, ze alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się wówczas zdolność koncentracji i zdecydowanie wydłuża się czas reakcji. Pijani kierowcy niestety o tym zapominają. Bardzo często zapominają również o tym osoby z najbliższego grona kierowców – rodzina i znajomi, którzy nie reagując dają społeczne przyzwolenie na prowadzenie auta na tzw. podwójnym gazie. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

źródło: KMP Zamość