Nietrzeźwy kierowca ujęty dzięki obywatelskiej postawie innego kierowcy

Wczoraj około godziny 23.30 policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali 38-letniego mieszkańca Biłgoraja, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem m-ki Volkswagen. Ponadto okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest listem gończym przez Sąd Rejonowy w Zamościu do odbycia kary również za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Reklamy

Wczoraj po godzinie 23.00 na telefon alarmowy zamojskiej policji zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że w miejscowości Wielącza kierowca volkswagena jedzie wężykiem. Kobieta jechała za nim w kierunku Biłgoraja i na bieżąco informowała dyżurnego o poczynaniach kierowcy. Na wjeździe do Szczebrzeszyna funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena. Kierowcą okazał się 38-letni mieszkaniec Biłgoraja, który „wydmuchał” ponad dwa promile. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości, jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy  w Zamościu do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości w sytuacji gdy osoba była już prawomocnie skazana grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

D.P.

 

Źródło: KWP Lubin (P. D.)