Niewybuch znaleziony podczas prac polowych

Wczoraj podczas prac polowych na terenie gminy Rejowiec znaleziony został niewybuch. O tym fakcie dyżurnego powiadomił okoliczny mieszkaniec. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało był to pochodzący z czasów II wojny światowej granat moździerzowy.

Reklamy


Podczas trwających wczoraj w miejscowości Wereszcze Małe prac polowych okoliczny mieszkaniec znalazł na polu przedmiot przypominający pocisk. O fakcie tym poinformował dyżurnego komendy.

Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Rejowcu zabezpieczali ten teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, był to pochodzący z czasów II wojny światowej granat moździerzowy.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w przypadku natknięcia się na tego typu niebezpieczne znalezisko. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić takich przedmiotów, przemieszczać ich, odkopywać czy też manipulować przy nich.

O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.źródło i fot. KMP Chełm