Niezawodny duet – Angel i Klara – znowu w akcji

Warte ponad 80 tys. zł papierosy zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z komórki zwalczania przestępczości z Zamościa. Celnikom pomogli czworonożni specjaliści od kontrabandy – Angel i Klara.

Reklamy

 

Angel i Klara to para, która na koncie ma już niejeden sukces w walce z przemytem papierosów. Czworonożni przyjaciele celników nie zawiedli również w minioną niedzielę (24.01.), gdy bez trudu wywąchali tytoniową kontrabandę w dwóch autobusach rejsowych przekraczających tego dnia polsko-ukraińską granicę w Dorohusku.  

A było gdzie szukać, bo papierosami wypełnione były niemal wszystkie wolne przestrzenie konstrukcyjne, m.in.: dach, podłoga, nadkola czy toalety. W efekcie z obu pojazdów funkcjonariusze wydobyli ponad 6,6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Większa część tytoniowej kontrabandy – ponad 4 tys. paczek – jechała autobusie relacji Włodzimierz Wołyński – Lublin. Do przemytu przyznał się jeden z podróżujących nim mężczyzn. Kolejne 2,6 tys. paczek ukryto w jadącym nieco później autobusie relacji Włodzimierz Wołyński – Krasnystaw. Tutaj do winy przyznał się jeden z kierowców pojazdu, który na poczet grożącej mu kary grzywny wpłacił 26 tys. zł.

Postępowanie w obu sprawach prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

 

 

źródło i fot. SCRP