19 lipca 2024

Nocny spacer z dzieckiem, matka była pijana

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 31-letnia kobieta, która opiekowała się swoją niespełna dwuletnią córeczką. O zdarzeniu policjantów powiadomili przypadkowi przechodnie, którzy po północy zauważyli siedzącą w parku kobietę. Nietrzeźwa matka została zatrzymana, a dzieckiem zaopiekowali się pracownicy Domu Małych Dzieci w Chełmie.

Reklamy

 

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny chełmskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w parku miejskim słychać płacz dziecka. Policjanci, którzy pojechali na miejsce znaleźli siedząca na ławce kobietę, a obok stojący wózek, w którym siedziało małe dziecko. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 31- letnia mieszkanka gminy Rejowiec, a będąca z nią niespełna 2- letnia dziewczynka jest jej córką.

Gdy policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki okazało się, że ma ona w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nietrzeźwa kobieta została zatrzymana, a dziecko zostało oddane pod opiekę pracowników Domu Małych Dzieci w Chełmie. Kobieta usłyszała już zarzuty. Dzisiaj zostanie doprowadzona do prokuratury

Reklamy

z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

źrółdło: KMP Chełm

Reklamy