NOSG: Bezpieczne wakacje 2014

Nadbużański Oddział Straży Granicznej podobnie jak inne służby województwa lubelskiego, uczestniczy w programie „Bezpieczne wakacje 2014”.

Reklamy

Funkcjonariusze Straży Granicznej realizując swe czynności, podczas trwających już wakacji, zwracają szczególną uwagę na najmłodszych podróżnych, starając się również usprawnić przebieg kontroli granicznych autokarów przewożących dzieci na wakacyjny wypoczynek. Podczas kontroli autokarów, funkcjonariusze zwracają uwagę na stan techniczny tych pojazdów. Natomiast w rejonie przygranicznym będącym w zasięgu terytorialnym NOSG, obok zadań związanych z ochroną granicy państwowej, funkcjonariusze Straży Granicznej mają na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, również w kontekście przestrzegania zakazu sprzedaży osobom małoletnim alkoholu i papierosów.

W okresie wakacyjnym funkcjonariusze SG, będą także uczestniczyć w spotkaniach z wypoczywającą w strefie nadgranicznej młodzieżą. W ich trakcie zostaną omówione zasady poruszania się w pobliżu granicy państwa, przejść granicznych oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Reklamy


źródło i fot. NOSG