16 czerwca 2024

Nowe Fordy Ranger XLT dla lubelskich terytorialsów – ZDJĘCIA

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej otrzyma 10 nowych samochodów Ford Ranger XLT. Pierwsze pojazdy już trafiły do chełmskiego batalionu lekkiej piechoty.

Reklamy

We wtorek, 15 grudnia br. w 2. Regionalnej Bazie Logistycznej w Warszawie szef Ministerstwa Obrony Narodowej wziął udział w przekazaniu pierwszej partii nowych samochodów Ford Ranger XLT, które trafią do jednostek wojskowych w całym kraju, zastępując jednocześnie wysłużone pojazdy Honker, używane w wojsku od lat 90.

Podczas wizyty w bazie logistycznej minister Mariusz Błaszczak powiedział:

Reklamy

– Wojsko Polskie rozrasta się liczebnie, ale żeby stało na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt. Jednym z elementów tego wyposażenia są pojazdy. To kolejny przełom, jeżeli chodzi o sprzęt wykorzystywany przez żołnierzy Wojska Polskiego, który wzmocni zdolności naszego wojska. Jestem o tym przekonany, że będzie dobrze służył bezpieczeństwu Polski.

Przekazanie aut stanowi pierwszą część dostaw wynikających z umowy, podpisanej 31 marca br., która to przewiduje dostawę łącznie 648 samochodów ciężarowo – osobowych. W sumie 10 pojazdów trafi do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Docelowo zasilą one flotę samochodową wszystkich pięciu batalionów lekkiej piechoty 2 LBOT.

Reklamy

Odbiór pojazdów lubelscy terytorialsi rozpoczęli w czwartek 17 grudnia br. Jako pierwszy otrzymał je 24 batalion lekkiej piechoty z Chełma. W kolejnych dniach Fordy trafią do batalionów w Lublinie, Białej Podlaskiej, Dęblinie i Zamościu.

Nowy Ford Ranger XLT, to samochód osobowo-terenowy przystosowany do potrzeb armii, skonfigurowany zgodnie ze specyfikacją przygotowaną przez żołnierzy. To pojazd do nowych zadań, ale przede wszystkim nowa jakość dla Wojska Polskiego. Nowe pojazdy wojskowe posiadają wiele rozwiązań technicznych, m.in. zwiększających zdolność do jazdy w terenie, a także bezpieczeństwo ich użytkowników.

­

(2LBOT)