19 kwietnia 2024

Nowe radiowozy do obsługi wypadków drogowych – ZDJĘCIA, WIDEO

Trzy specjalistyczne radiowozy do obsługi wypadków trafiły do drogówki z naszego województwa. Wyposażone są w sprzęt niezbędny do pracy na miejscu wypadków i kolizji.

Radiowozy VW Crafter ze specjalistycznym wyposażeniem zakupiono za kwotę ponad 460 tys. złotych każdy. Lubelska drogówka otrzymała dwa takie pojazdy, trzeci trafił do bialskich policjantów.

„APRD” czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego jest wyposażony w sprzęt niezbędny do pracy na miejscu wypadków i kolizji.

Zabudowa pojazdu taka jak: maszt z najaśnicami, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, znak „UWAGA WYPADEK”, agregat prądotwórczy oraz wyposażenie pojazdu w fotele, biurka, sprzęt informatyczny – laptop, drukarka, skaner czy ruter WIFI.

Wymogi zostały precyzyjnie określone przez użytkowników pojazdów, którzy współtworzyli specyfikację techniczną.

Samochód jest również wyposażony we wszystkie dostępne na rynku systemy zapewniające bezpieczeństwo oraz komfort, takie jak: ABS, ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy), poduszki powietrzne, nowoczesny układ ogrzewania, klimatyzację, system sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym oparty na technologii LED, zabudowę wnętrza przystosowaną do przewożenia osób wraz z wyposażeniem służbowym.

Zakupiony przez Komendę Główną Policji radiowóz „APRD” był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – Projekt „ Bezpieczniej na drogach – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

­


(źródło, wideo i fot. KWP Lublin)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek. 67-latek spłonął w przewróconym aucie

Tragiczny wypadek. 67-latek spłonął w przewróconym aucie


LubieHrubie na Instagramie