Noworoczny kalendarz Portu Lotniczego Lublin

Lądowanie Rusłana, odladzanie i tankowanie samolotu, obsługa rejsu czarterowego oraz inne wydarzenia z pracy lotniska można zobaczyć w noworocznym kalendarzu Portu Lotniczego Lublin. Zdjęcia będą promować port w 2014 roku.

Reklamy

– Ten kalendarz to kwintesencja tego co się u nas dzieje. Port Lotniczy Lublin działa od roku, a ruch pasażerski rozwija się dynamicznie. Przyjmujemy samoloty pasażerskie, czarterowe i biznesowe. Wybór fotografii, które znalazły się w kalendarzu nie był więc łatwym zadaniem, gdyż  mieliśmy do dyspozycji tylko dwanaście kart – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Oprócz samolotów, kalendarz przedstawia także personel lotniska, który dba o sprawne funkcjonowanie portu, podczas codziennych lotniskowych czynności. Są tu m.in. koordynatorzy ruchu lotniczego naziemnego tzw. „follow me”, pracownicy działu obsługi naziemnej oraz strażacy z Lotniskowej Służby Ratowniczo–Gaśniczej.

W kalendarzu można zobaczyć samoloty linii lotniczych Wizz Air, Ryanair oraz Eurolot, czyli przewoźników oferujących połączenia z Lublina. Przedstawione zostały także maszyny Travel Service oraz Enter Air, czyli przewoźników, którzy obsługiwali loty czarterowe z Lublina.

Warto podkreślić, że projekt kalendarza powstał na bazie zdjęć wykonanych przez lubelskich spotterów, współpracujących z Portem Lotniczym Lublin od pierwszych dni jego działalności oraz materiałów zdjęciowych Portu Lotniczego Lublin.