Nowy amfiteatr

Dobiegają końca prace budowlane przy nowym amfiteatrze w Werbkowicach. W parku rzy Gminnym Ośrodku Kultury dokonano prac porządkowych, ułożono nowe alejki, w amfiteatrze wymieniono całkowicie ławki i zbudowano nową, zadaszoną scenę.

Reklamy

Obiekt zyskał również oświetlenie. Odbiór inwestycji już w najbliższy piątek.

Inwestycja polega na przebudowie amfiteatru i widowni wraz z urządzeniem terenu parkowego, budowie alejek spacerowych i miejsc postoju pojazdów oraz zagospodarowaniu terenu zielenią i budowie alejek spacerowych w Parku Gminnym w Werbkowicach. Wykonawcą jest Zakład Wapienno-Piaskowy z Bełżca.

W ostatnim okresie Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach przeszedł również modernizację, a także zakupiono nowe wyposażenie. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 67.790,95 zł, a wysokość dofinansowania 41.685,00 zł. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER. W ramach operacji zostały wykonane roboty w zakresie stolarki budowlanej (wymiana okien), zakup dwóch gablot wystawowych naściennych dwudrzwiowych i jednej gabloty wystawowej wolnostojącej ze stojakiem jednodrzwiowej oraz wykonana została mapa turystyczna gminy Werbkowice.